Szlif czy Faza

W przypadku luster klienci nie raz zastanawiają się, którą wersję wykończenia krawędzi zastosować, czym się różnią. Często też te dwa sposoby wykończenia krawędzi są ze sobą mylone.
Poniżej krótka charakterystyka rodzajów wykończenia szkła:

Faza – pojedyncze lub podwójne, szerokie, ozdobne ścięcie wzdłuż krawędzi szkła pod kątem kilku stopni. Szerokość fazy zarówno na szkle, jak i na lustrach może wynosić od 5 mm do 40 mm. Dzięki obróbce krawędzi szkła i luster na specjalistycznych centrach obróbczych, faza na naszych produktach jest najwyższej jakości wykończeniem, jednakowo wypolerowana na całej długości, a zwłaszcza w punkcie styku dwóch faz i nie posiada prążków. Dzięki zmatowieniu powierzchni fazy na przezroczystym szkle uzyskujemy dodatkowy efekt estetyczny.

Szlif płaski - prostopadłe do powierzchni tafli wyszlifowanie krawędzi z jednoczesnym wykonaniem fazek o szerokości 1 - 2 mm po obu krawędziach szkła. Szlif płaski możemy wykonywać zarówno na odcinkach prostych, jak i krzywych na szkle o grubości od 3 mm do 50 mm z polerem lub bez.
Szlif płaski polerowany jest najczęściej stosowanym sposobem wykończenia krawędzi szkła (np. tafle szkła na drzwi, zabudowy szklane, blaty stołów i inne).

Call Now Button