Twardzi ludzie są jak hartowane szkło wytrzymują więcej niż inni ludzie, ale gdy już się rozpadają, to na miliony kawałków, których nie można już skleić w całość. Szkło z natury jest materiałem kruchym, dlatego aby podnieść jego walory użytkowe, a przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo proponujemy hartowanie szkła. Każdy z oferowanych przez nas elementów szkła i w zależności od jego zastosowania może zostać poddany procesowi hartowania.
Hartowanie szkła wpływa przede wszystkim na jego trwałość, aż dziewięciokrotnie wzmacnia jego strukturę a przede wszystkim jest bezpieczne i bardziej wytrzymałe od szkła zwykłego pod względem mechanicznym i termicznym. Technologia jego wytworzenia polega na rozgrzaniu szkła do temperatury ponad 600oC i następnie gwałtownym schłodzeniu.
Proces ten nie zmienia zewnętrznego wyglądu szkła, a jedynie podnosi jego wytrzymałość. Dzięki hartowaniu zwiększa się jego odporność na uderzenia oraz wytrzymałość nie tylko na czynniki mechaniczne ale i naprężenia związane ze zmianami temperatury powierzchni.
Szkło hartowane jest szkłem bezpiecznym i bardzo często występuje w wersji szkła laminowanego jak również zespolonego w dowolnej konfiguracji. Jest szczególnie zalecane przy wszelkiego rodzaju kuchenkach oraz wtedy kiedy zachodzi konieczność obróbki szkła (wiercenie otworów, wycięcia itp.)
Po przekroczeniu wytrzymałości szkła hartowanego następuje jego rozbicie na drobne, nieostre kawałki zmniejszające ryzyko zranienia, podczas gdy zwykłe szkło po rozbiciu pęka przeważnie w długie i bardzo ostre kawałki. Po zakończeniu procesu hartowania szkło nie może być już poddane żadnej dalszej obróbce takiej jak: cięcie, wiercenie czy nawet szlifowanie krawędzi.
Najpopularniejsze zastosowanie szkła hartowanego to: szklane panele kuchenne, szklane panele łazienkowe, przeszklenia w drzwiach przesuwnych i tradycyjnych, ścianki działowe i kabiny prysznicowe, balustrady.